החלקים האחרונים בהחלט ספט12

תגיות

Related Posts

Share This

החלקים האחרונים בהחלט

שלב השדרוג של הפניקס הסתיים

בשעה טובה ומוצלחת הורכבו השבוע החלקים האחרונים בהחלט ב"פניקס". לאור השאלות הבלתי פוסקות אני מפרסם את רשימת החלקים המלאה כולל קישורים.

כידון Fatboy אלומיניום 28 מילימטרים

למרבה הצער הכידון המקורי של המכונה דק ביותר ובעל נטייה להתכופף בכל נפילה ומכה. הכידון של ה F800 עשוי אלומיניום איכותי וקוטרו 28 מילימטרים לעומת 22 של הכידון הפריך המקורי. כמובן שצריך להחליף גם את התותבים מלמטה אבל התוצאה היא רכיבה נוחה יותר ותחושה אמיתית של כידון.

 

 

Damper

הדאמפר שהותקן שייך לחברת Enduroshack והוא אחד הרכיבים היקרים ביותר שרכשתי. הדאמפר מתאים אך ורק לכידון של ה 800 כך שצדתי שני ציפורים ב"מכה" אחת. מה שהמכשיר הגאוני הזה עושה הוא ממש כמו כיסא מפלט – הוא יושב בשקט בשקט מתחת לכידור ובמידה והוא חש זעזוע פתאומי וקשה הוא נכנס לפעולה וממתן את התנועה ולמעשה מבלט הווצרות מצב של אוסילציה כפי שקורה כאן לרוכב האומלל

 

פנסי ערפל

פנסי הערפל (ונא לא להתבלבל עם מערכת קסנון האסורה בישראל) הוזמנו מחברת Touratech המעולה. הפנסים מגיעים עם מפסק סטנדרטי וצמד האלכסים הרכיב לי את המפסק המקורי אותו רכשתי המיועד בדרך כלל למפלצות הכבדות יותר.

 

חרטום קשיח

המראה האגרסיבי של ה F800  מתקבל גם אצל הפניקס והפעם שוב Touratech דואגת לי.

 

מאותתי לדים

טכנולוגית ה"לד" כבר נמצאת ברכיבים חדשים בעולם המוטורי, והאופנועים שלנו הם האחרונים בדור של נורות להט. המוצר של חברת Weiser הוא גאוני כי ראשית רואים אותך מאותת ממרחק ענק, ושנית לא נצטרך יותר להחליף נורות שרופות.

 

מגיני בולמי זעזועים

בולמי הזעזועים "חוטפים" את כל האבק והלכלוך והלה למרבה הצער מאוד אוהב להידבק למוטות המשומנים. מספיק גרגר אחד קטן של חול לחרוץ באכזריות בולם חדש כי כאשר הבולם נלחת אותו גרגר עובד כמו משחזת. כיסויי הבולמים האיכותיים שהותקנו נרכשו בחברת Wunderlich שהיא חברה גרמנית המתמחה באבזור אופנועי BMW

מגן רוח קדמי מתכוונן

מגן הרוח הקדמי של האופנוע בתצורתו המקורית הוא לא פחות מבדיחה. האמת שזהו הרכיב הראשון שמיהרתי להסיר לפני כיסא העץ הנורא. מגן הרוח אותו התקנתי מיוצר בחברת Vario הגרמנית ומה שמיוחד בוא הוא אפשרות כוונון של הכנף העליונה עד לנקודה המדוייקת בה היא מפחיתה את מעבולות הרוח מתחת לקסדה למינימום.

 

 

 

 

רשת הגנה ממתכת

רשת ההגנה מעבר להענקת מראה קרבי לאופנוע, שומרת על אחד החלקים היקרים להחריד להחלפה מפני אבנים, מכות, שריטות ושאר צרות המכריכות בסופו של דבר להחליף את כל מכלול האורות.  ההשקעה הזולה יחסית יכולה להוכיח את עצמה בדיוק כמו כיסויי הסיליקון אותם אנו שמים על המכשירים הניידים שלנו.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מגיני ידיים

 

מגיני הידיים של Barkbusters נחשבים מהטובים בעולם. ההתקנה שלהם עברה ללא שום בעייה ומעבר להגנה שהן מעניקות לכידון ומנופי התפעול, הן גם מסיטות את זרם האוויר מעל הידיים – פעולה מבורכת עבור אלה הנוהגים מאוד מהר והמתפעלים את הידיות עם שתי אצבעות כמו שצריך.

 

 

 

יציאת מתח יוניברסלית

למרבה הצער ובאופן תמוה – מוציאה BMW את המכונה עם שקע ייחודי לה. כאן אמנם ניתן לחבר כל מיני מעבירים שונים, אבל ה"אלכסים" לא התעצלו והכינו לי שקע מקביל בגודל סטנדרטי כך שאני אוכל ליהנות משני העולמות.

 

 

ידיות מקוצרות לבלם ולמצמד

 

הידיות המקוצרות מאפשרות אחיזה נוחה ביותר וגם שלל אפשרויות כיוון של רוחב הידית והמרחק שלה מהיד כך שאתה מגיע לאופטימיזציה מלאה. אלי פנגס מתנגד למוצר בגלל איבוד המומנט של הידית המקורית אבל היה הגון מספיק לתת לי להינות מהספק ולאחר ששלח אותי לחזור ולנסוע עם ידיות מקוריות החלטתי שלי המקוצרות ממש מתאימות בגלל אצבעותי הקצרצרות.

 

 

כיסוי ואבטחת מיכל שמן בלם קדמי

 

המראה של המיכל המתנדנד של השמן על הכידון יכול להוציא כל רוכב מדעתו. חברת Touratech מייצרת גם מעטה קשיח המיועד לשמור ולחזק את כל המבנה מצידו החיצוני וגם "מוטרה" רחבה המחזקת בצורה משמעותית ביותר את בסיס המיכל עצמו.

 

 

 ידיות מחוממות

 

אף על פי שאנו חיים במדינה לוהטת – הידיות המחוממות המקוריות הן פינוק אדיר בכל רכיבה בערבים קרירים ובעונת החורף. מצאו לי רוכב אחד שיש לו את האביזר הזה שיהיה מוכן לוותר עליו. "זה הדבר הכי נפלא בעולם" מספר אבי. "אתה מרגיש את החום חודר את הכפפה בימים קרים ומברך על התוספת הגאונית הזו אותה התקינו לך באופנוע.

 

 

צופר אוויר

 

צופר האוויר מגיע מחברת  Stebel  האמת שאני מאוד ממעט להשתמש בו אבל כאשר המפסק האדום נלחץ אין גורם ברדיוס של חמישים מטרים שלא מזנק ממקומו למשמע הרעש הכה מחריד הזה. "פעם נסעתי באיילון והפעלתי את הצופר" כותב רוני בפורום תפוז, "ראיתי שאנשים מוציאים את הראש ומחפשים היכן לכל הרוחות הספינה שהגיע לכביש המהיר."

 

 

 

מגן מנוע עליון

מגן המנוע שומר לא רק על המנוע אלא גם על הפיירינג העליון. ההתקנה שלו היתה חוויה אדירה ולו בכלל העובדה שעשרות ברגים, שייבות, אומים ועוד עולם ומלאו של מעבירים מצאו את דרכם בדיוק של מילימטר אל תוך האופנוע ואפילו מי שמביט מקרוב לא יכול לנחש כי המדובר באביזר שהורכב בשלב מאוחר יותר ולא בבית החרושת. את המגן מייצרת חברת SW-MOTECH הידועה לטובה

 

 

מגן גחון

מגן הגחון אותו הרכבתי הוא הטוב ביותר והיקר ביותר הקיים כיום בשוק. הוא מיוצר על ידי חברת Altrider משקלו שני קילוגרמים ומאתיים גרם  ועוביו כחצי סנטימטר. ההתקנה שלו היתה מעט מורכבת אבל בזכות הסרטון הבא מצאתי עצמי נהנה מכל רגע.

 

 

 

מגן גריל רדיאטור

המגן הזה שהוא זול ביותר יחסית לשאר האביזרים נועד לשמור על צלעות הקירור הדקות כנייר של הראדיאטור. המדובר על לוח דק ואיכותי מאלומיניום המוצמד אל הרדיאטור ושומר עליו מאבנים קטנות או שאר צרות העלולות לצוץ.

 

 

מגיני סעפת פליטה

פטנט כה פשוט לא רק שנותן מראה "קרבי" לאופנוע, אלא עושה את עבודתו נאמנה ושומר על צנרת המפלט משריטות ופציעות של תנאי הדרך וכל ההפתעות אותן סופג האופנוע כשהוא נע מאחורי משאיות או בכבישים מגורדים שם אתה זוכה ל"גשם" של שביבי אבנים ועוד דברים טובים שכאלה.

 

 

רגלית צד רחבה

לפעמים להשעין את האופנוע על חול או בשיפוע די מפחיד. הרחבת בסיס רגלית הצד מעניקה סוג של שקט נפשי.

מגן יעיל ונוח. שומר בדיוק היכן שצריך.

 

 

מגן מיכל שמן בלם אחורי

מכה הכי קטנה או בעיטה של המורכב ואין לך יותר בלם אחורי וגם קיבלת שלולית של שמן. המגן הזה שומר עליך בדיוק מצרות שכאלה

 

 

מושב Wunderlich ERGO AktivKomfort low

המושב המקורי של האופנוע משול ללוח עץ. הוא גם גבוה וגם נחשב לחיסרון הכי גדול מבחינת היצרן. המושב הזה עשוי בעבודת יד ולא רק שהוא נראה יפה, הוא מנמיך אותך בשמונה סנטימטרים מלאים וקצת מקהה את תחושה הישיבה. איך אמר אלכס ברג: "יותר יפה מיעיל אבל בטח שאין מה להשוות למושב המקורי"

 

מגן חיבור צנרת אגזוז מחום וממישל

 

למה ממישל? כי בפעם הראשונה שישבתי על F650GS שברתי בטעות את חתיכת הפלסטיק העלובה שבחר היצרן להתקין. את החלק הזה כבר אי אפשר לשבור.

 

מחרשה מוגדלת

המחרשה המוגדלת מונעת מהמספר להתקפל וכך חלילה עלולה מצלמת המהירות שלא לקלוט את המספר במלואו

 

מגן בוץ גלגל אחורי

המגן הפנימי אולי אינו נראה לעין אבל הוא שומר על חלקים רבים מלקבל מקלחת של בוץ או רסס מים הישר לתוכם.

 

ארגז אחורי

הארגז האחורי גם יפה וגם יודע להכפיל את נפחו במשיכת ידית.

 

אגזוז אקראפוביץ'

האגזוז המקורי שוקל יותר מידי ולא עושה שום דבר. האקרפוביץ' גם מוריד שני קילו מהמשקל וכמובן שגם תורם את חלקו בתוספת כוח משמעותית ביותר

 

 

כיסוי קרבון מגן רגל מורכב

 

כיסוי קרבון פתח מיכל דלק

 

הכיסוי היפה הזה גם שומר על מראה וגם סופג את טיפות הדלק העודפות שתמיד מטפטפות מידית התדלוק

 

 

מגן רגל שמאל רוכב

חברת PivotPegz יודעת את העבודה ומייצרת את הרגליות  ה MK3 שהן ללא ספק הכי איכותיות שכסף יכול לרכוש כאשר מעבר להיותה ברוחב המדהים של 60 מילימטרים היא גם מתכוננת לנוע על הציר המרכזי מה שאומר שתפעול ההילוכים והבלם האחורי הופכים להיות הרבה יותר נוחים ומדוייקים.

 

מד טמפרטורה שמן מנוע

את פקק המילוי הפלסטי הזול ניתן להחליף באחד מתכתי הכולל מד טמפרטורה הצף בנוזל למניעת רעידות מחט החיווי.

 

 

כיסויי קרבון קדמי עליון

גם הכיסויים הללו המודבקים באופן מושלם מעניקים תמונה משלימה יפה אך חסרת פרקטיות לחלוטין.

 

 

כיסוי קרבון מפתחות

הכיסוי הזה ימנע את השריטות המרגיזות הנוצרות מהמפתחות שלנו

 

 

כיסויי קרבון פיירינג קדמי

גם הכיסויים האלה מרשימים ביותר. הרבה שימוש אין להם מעבר להענקת מראה שונה לאופנוע.

 

 

מסיטי רוח כונסי אוויר קדמיים

 

מפסק מקורי פנסי ערפל

המפסק אותו מקבלים עם מערכת פנסי הערפל אולי עושה את עבודתו אבל הוא נראה כמו המפסק שהיה על הגנרטור שלנו בצבא לפני 20 שנה. לכן התקינו לי "האלכסים" את המפסק המקורי שלא רק שנראה יותר טוב אלא שהוא עמיד בגשם וגם בעל תאורה פנימי.

כיסויי קרבון לוח שעונים

 

הכיסוי הזה מעורר רגשות מעורבים. יש הטוענים שהוא "קיטש" ויש את אלה כמוני האומרים שאם אתה מעניק מראה מסויים לאופנוע לך עם זה עד הסוף.

 

כונס אוויר צלעות קירור ממיר מתח

המוצר הזה גם מגן על צלעות הקירור העדינות של ה   Voltage Regulatoe וגם משמש ככונס אוויר לצינון נוסף במהירויות גבוהות


 כיסוי ציר מזלג אחורי שמאל וימין

למקום הזה אוהב החול להיכנס. המגן גם נראה יפה וגם שומר על הניקיון של המקומות הרגישים האלה.

 

 

רגלית בלם רחבה

במקרה שלי המגף לוחץ רק בקצהו על הבלם. כנראה שהבעייה לא רק אצלי והפתרון המקורי מאפשר בלימה טובה ואיכותית יותר.

 

רגלית ימין רחבה

חברת PivotPegz יודעת את העבודה ומייצרת את הרגליות  ה MK3שהן ללא ספק הכי איכותיות שכסף יכול לרכוש כאשר מעבר להיותה ברוחב המדהים של 60 מילימטרים היא גם מתכוננת לנוע על הציר המרכזי מה שאומר שתפעול ההילוכים והבלם האחורי הופכים להיות הרבה יותר נוחים ומדוייקים.

 


מגן שרשרת

 

מגן השרשרת העשוי אלומיניום מחליף את מגן השרשרת המקורי העשוי פלסטיק והראה זול ביותר.

 

 

כיסויי קרבון מזלג קדמי

 

האמת שצריך יד של מנתח כדי למקם את המדבקות הללו אבל כמובן שמהלך המתלה משתנה לטובה ברגע שאתה מדביק אותן

 

 

 

מגן תותב ימין

 

 

 

 

 

 

 

 


צמת שיפור ביצועיי מנוע

 

את הצמה המיוחדת בדק מיצו וכתב עליה כתבה ממצה ביותר הנה שתי תגובות שנאמרו לו על הצמה : "מספר רוכבים כבר התקינו מערכות כאלה. כל הרוכבים מוכרים מאוד בקהילת רוכבי ה- BMW, ושמם הולך לפניהם. אחד מהם שרוכב על HP2 אמר לי למחרת ההתקנה: "האופנוע מרגיש חי הרבה יותר ומפתה אותך לרכוב מהר יותר. המנוע מרגיש חלק יותר, עם מומנט טוב יותר, וכמעט אין צורך להוריד הילוך לקיק דאון. אני רוכב כל בוקר בדרכי לירושלים עם חיוך, משהו שכבר הרבה זמן לא היה לי באופנוע הזה, זה כאילו מנוע הבוקסר של האופנוע התקפל והפך ל- V…".רוכב מוכר אחר שרוכב על GS1200 אמר לי בקצרה: "אין מילים, זה כמו זריקת בוטוקס לזקנה, כמו זריקת נעורים, וגם תצרוכת הדלק השתפרה".

 

מגן בולם אחורי

 

לכלוך וחול הם תוצר לוואי של כל נסיעה וכשהם מתחברים לבולם מיוזע התוצאה אינה נעימה בלשון המעטה. עטיפה אלסטית כמו סווטצ'ר נעים שומרת על הבולם מלכלוך ושאר צרות.

 

מגן חיישן A B S

חיישן ה ABS יכול להציל חיים. כדי לשמור עליו מכסים אותו עם כיסוי מתכת עבה

 

 

כיסויי קרבון כונסי אוויר

 

זרימת האוויר משתפרת פלאים כאשר הוא נתקל במדבקות הללו.

 

 

מגן קאליפר אחורי

 

הפעם זו חברת Twalcom המייצרת את המגן האחורי הכה חשוב הזה לקאליפר. בהתחשב שזהו הרכיב שאמון על החלק המתון של הבלימות שלנו חשוב לשמור עליו.

 

 

תיק מיכל וונדרליכט

תיק המיכל הזה הוא לא פחות מגאוני. מעבר ליכולות הקיבול שלו הוא אינו דורש התקנה מסובכת והכי יפה בכל הסיפור כאן שאין שום מגנטים או רצועות מעצבנות המתחברות לגוף האופנוע. פשוט לראות את הוידאו ולהבין כמה חכם המוצר הזה.

 

 

כיסוי קרבון מיכל דלק

ללא ספק שבין כל מערכות המדבקות דמויות הקרבון – זה החשוב ביותר. אין דבר יותר מרגיז מאבזם סורר המשאיר שריטות בלתי ניתנות לתיקון על מכסה המיכל.

 

 

התקן לנייד

 

 

מגן מיקרוסווי'ץ

אנשי חברת Wunderlich מודעים גם בפגמים קטנים הגורמים לנזקים גדולים. כך למשל הם מוכרים את מגן המיקרו סוויץ' הזה העשוי מתכת השומר על המפסק העדין מחבטות ומכות.

 

 

מערכת לדים ממוחשבת אחורי.

הרכבים מאחורינו לעיתים מהווים סכנה אדירה כיוון שהנהגים אינם שמים לב לעובדה שאנו מאיטים או חלילה בולמים בחוזקה. מערכת ה P3 עוזרת ויעיד הוידאו הזה כיצד