דף הבית » שניצל אהרון

שניצל אהרון

by michel2022

"בתור מי שזלל שניצלים מכל הסוגים והמינים בכל העולם ועדיין לא נתקל באחד שראוי לאכילה בארץ, החלטתי לשים פעמי לכיוונו של השניצל הממתין לי אצל אהרון". מישל דורושינסקי מופתע למצוא שניצל מושלם במסעדת פועלים קטנה

מה לא נכתב כבר על השניצל. אנו מוקפים בהם מכל כיוון: שורות אינסופיות בצורות שונות ומשונות לזקן ולטף, שניצלים טבעיים, טופו שמופו, עשרות סוגים של פרורים לציפוי כגון אמריקאי, מקסיקני, אקזוטי – בקיצור מתקפה בכל החזיתות. התופעה הזו של הסגידה למאכל הווינאי ממש לא מובנת לי מהסיבה הפשוטה שבסופו של דבר מדובר בחזה עוף הלבוש מעיל עשוי ביצה ופרורי לחם. בארץ השניצל הפך להיות כוכב (פשוטו כמשמעו) בתחום התזונה הביתית ובמיוחד לילדים.
מסיבה זו הופתעתי כאשר אורית, אשתו של בעל חנות היין היוקרתית בשכונה שאלה אותי אם אכלתי כבר את השניצל של אהרון. בתור אישה מכובדת ומבינה רצינית בתחום הגורמה ציפיתי כי "אהרון" תהיה איזו מסעדה יוקרתית על גג גורד שחקים או לחילופין משהו צרפתי קולינארי בנמל.
"לא  לא" צחקקה אורית "אהרון, כאן בשכונת מורשה ברמת השרון".
חשבתי שאני לא שומע טוב, "שכונת מורשה? ממתי יש שם מסעדה נורמאלית?" חקרתי בחשדנות.
"לך תאכל שם שניצל ואז נדבר" אמרה אורית ולא יספה.
בתור מי שזלל שניצלים מכל הסוגים והמינים בכל העולם ועדיין לא נתקל באחד שראוי לאכילה בארץ, החלטתי לשים פעמי לכיוונו של השניצל הממתין לי אצל אהרון. הגעתי לכתובת הרשומה על הפתק והבטתי סביב: כלום, אין מסעדה ואין בטיח, רק קרוואן שנראה כאילו איבד דרכו מההתנתקות עמד לו בגאון באמצע שום מקום. מה שמוזר היו המרצדסים והג'יפים היוקרתיים שחנו מולו. החלטתי להתקרב ולבדוק – והופ הפתעה! הקרוון הוא המסעדה.
נכנסתי ללא שביב של אופטימיות, כשאני חושב לעצמי כי אורית שתתה ככל הנראה יותר מדי ממוצרי החנות של בעלה. מזגן צונן קיבל את פני, ומולי עמדו בגאון שני האנשים עם החיוך הכי רחב שראיתי מזה זמן רב: אהרון עזרא (42), וחזי גדלה (32) שמנהלים את המקום, "ברוך הבא" צהלו לקראת האורח המסויג בכניסה.
הבטתי סביב- המקום נקי ומצוחצח והשולחנות עמוסי סועדים מכל הסוגים והמינים: החל במוסכניק שסרבלו ידע ימים טובים יותר ועד לאנשים שפרצופם כיכב השבוע במדורים הכלכליים.
מעבר לדלפק נמצא המטבח: בשקיפות מלאה הכל נעשה אל מול הסועד- והטכס? אני קורא לו "לכל שניצל יש שם": אהרון בוחר בקפידה את חזה העוף טרי, משם הוא עובר את התהליך של תיבול וציפוי כאשר מה שמדהים הוא שכל שניצל מטופל באהבה בקפדנות ובסבלנות אדירה לא חשוב כמה לחץ יש.
אהרון, קבלן שיש ושיפוצים לשעבר שפתח את המקום לפני שלוש שנים, מתגאה מאוד בפאר היצירה: " אני מכין כל שניצל עם תבלין שאין בשום מקום אחר : אהבה, השניצלים מטוגנים בשמן כותנה שמוחלף כל יום והכל כאן טרי ונקי ללא רבב, אנחנו עושים שלוש שעות של ניקיון פסח בסוף כל יום ואנשים יודעים וחוזרים לאכול כאן שוב ושוב.
השניצל שהגיע היה מפלצתי בגודלו, גולש משני צידי הצלחת משל היה אוזנו של דמבו הפיל. עוביו נמדד במילימטרים וצבעו זהוב זהוב. הנגיסה הראשונה הטיסה אותי ישירות לאירופה, למסעדה בעיר העתיקה של ציריך שם אכלתי בפעם האחרונה כזה שניצל טעים: ללא מיליגרם של שומן, הציפוי מתפצפץ בפה והבשר רך משול היה עשוי חמאה. השילוב עם כמה טיפות לימון יחד עם עצימת העיניים לקחה אותי הרחק הרחק מגבולות המדינה.
חזי ואהרון לא נחים לרגע, דואגים לתוספות צ'יפס וסלט ללא הפוגה (וללא שום תוספת מחיר), השרות עצמי באווירה ביתית כאשר אתה מחליף מלחיה עם השכן כשזה מבקש נתח מהעיתון. המקום עמוס ומלא כל השבוע כאשר זמן ההמתנה המקסימאלי למנה הוא כעשר דקות.
המחיר למנה של שניצל בצלחת כולל תוספות ללא הגבלה הוא 22 שקלים, השניצל כה גדול והתוספות זורמות בצורה כה שוטפת עד כי ניתן לחלוק מנה אחת בשקט בין שני זאטוטים.
אם יזדמן לכם להגיע לרמת השרון לכו לאכול אצל אהרון. במחיר כזה יותר זול יותר לאכול אצלו מלהכין בבית שלא לדבר על המטבח המבולגן ושאריות פרורי הלחם שמתנחלים בעקשנות בדופנות השיש ושעה לוקח לנקותם, והאישה? מאושרת שבעלה לא מבשל במטבח.
הכתב לא היה אורח המקום ולא אכל על חשבון הבית!
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

סרטונים נוספים